PRIMO TURNO - 12/13/19 agosto 2008
Nibe B-Jetsmark IF......................
B 1960 Copenhagen-B 1908 Amager.........
BK Viktoria-AB 70 ApS...................
BK Fix-Brönshöj BK......................
Gentofte Vangede-FC Roskilde............
BK Rödovre-BK Avarta....................
Vanlöse BK-BK Sölleröd Vedbaek..........
BK Frem Saxköbing-Maribo BK.............
Rönne fB-BK Frem Copenhagen.............
Chang Odense-Marstal Rise...............
Glamsbjerg IF-Assens FC.................
Sanderum BK-Naesby BK...................
Stige BK-FC Fyn.........................
Skagen IK-Kvik Aalestrup IF.............
IF Skjold Saeby-Aalborg Freja...........
Tars/Ugilt IF-FC Hjörring...............
Tjaereborg IF-Fredericia fF.............
Vinding SF-Hviding IF...................
Albertslund IF-Glostrup FK..............
Skovlunde IF-FC Amager..................
Tasinge FB-OKS..........................
IK Skovbakken-Skive IK..................
ASA Aarhus-Viby IF......................
Hammerum IF-Holstebro BK................
Brabrand IF-FC Fredericia...............
Ringköbing IF-Söndermarkens IK..........
Holbaek IF-Stenlöse BK..................
Hundested IK-Solröd FC..................
Ledöje Smörum Fodbold-Jaegersborg BK....
FC Lejre-Frederiksberg..................
Alleröd FK-BK Skjold....................
Rishöj BK-Herlev IF.....................
B 73 Slagelse-Nakskov IF................
Vaerlöse BK-Greve Fodbold...............
Aarhus Fremad-Silkeborg IF..............
Christiansbjerg IF-Lemvig GF............
Esbjerg IF 92-Varde BK..................
Möldrup Tostrup IF-Aars.................
Faxe BK-Slagelse BK & IF................
Fredensborg BK & IF-Hellerup IK.........
Örslev GIF-Herfölge BK..................
Österbros BK-B93 Kopenhagen.............
Akademisk BK-Köge BK....................
Bredstrup Pjedsted I-Vejle BK...........
Ölstykke FC-Hvidovre IF.................
SønderjyskE-Kolding FC..................
Naestved IF-Lolland Falster Alliancen...
Thisted FC-Hobro IK.....................
SECONDO TURNO - 23/24 agosto 2008
SEDICESIMI DI FINALE - 27/28 settembre 2008
OTTAVI DI FINALE - 29 ottobre 2008
QUARTI DI FINALE - 12 novembe 2008
SEMIFINALI - Andata - 16 aprile 2009
SEMIFINALI - Ritorno - 29 aprile 2009
FINALE - 21 maggio 2009